Jesteś tutaj: Biskupi » Ś.P. Bp Andrzej Śliwiński

Ś.P. Bp Andrzej Śliwiński

php98Q8VYpierwszy biskup diecezji elbląskiej [bp elbląski]
dewiza biskupia:  Illum oportet crescere (Trzeba, aby On wzrastał)

urodzony: 6.01.1939, Werblinia; zmarł: 9.09.2009 Elbląg
święcenia prezbiteratu: 17.12.1961, Pelplin (bp Kazimierz Kowalski)
święcenia biskupie: 15.06.1986, Pelplin

doktor teologii dogmatycznej (KUL),

biskup pomocniczy chełmiński od 1986 r. (diecezja tytularna - Arindela)

biskup elbląski w latach 1992-2003

organizator struktur diecezji elbląskiej, pasterz dobrego serca, pochowany w krypcie biskupów w katedrze św. Mikołaja w Elblągu

Requiem aeternam dona eis Domine!