Jesteś tutaj: Start » Zaproszenie: Elbląska Szkoła Biblijna 2021/2022

Zaproszenie: Elbląska Szkoła Biblijna 2021/2022

27.10.2021 r.

0x0 turkish honey beats world famous manuka honey study finds 2

"I wziąłem książeczkę z ręki anioła i połknąłem ją, a w ustach moich stała się słodka jak miód" (Ap 10, 10). Wzorem lat ubiegłych Elbląska Szkoła Biblijna zaprasza na otwarte spotkania z Pismem Świętym. Spotkania prowadzą bibliści: ks. dr Zbigniew Grochowski, (UKSW Waszawa/WSD Elbląg) oraz ks. dr hab. Marek Karczewski, prof. UWM (WSD Elblągu/UWM Olsztyn) oraz zaproszeni Goście.

Każde spotkanie obejmuje trzy wykłady (w ustalone terminowo soboty po ok. 50 min każdy) oraz przerwy na kawę. Czas spotkania godz. 9.00-12.00.00. Miejsce: aula Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu, ul. Bożego Ciała 10. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Terminy (I. semestr): 13.11 - 11.12. - 22.01. W ramach wykłądów omawiane są kwestie z zakresu historii i archeologii biblijnej, interpretacji Starego i Nowego Testamentu oraz wybrane zagadnienia szczegółowe. Wśród nich m.in.: Psalmy, Piotr Apostoł w Nowym Testamencie, Obraz Kościoła w Ewangelii św. Jana.  Młodzież starszą i dorosłych zaprasza do udziału ks. prof. UWM Marek Karczewski (dyrektor ESB).