Jesteś tutaj: Start » Elbląg: Spotkanie z bp. Grzegorzem Rysiem

Elbląg: Spotkanie z bp. Grzegorzem Rysiem

07.02.2016 r.

DSC 0098
Gościem Elbląskiego Seminarium Duchownego, w dniu 12 lutego bp Grzegorz Ryś, biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej, przewodniczący Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji przy Konferencji Episkopatu Polski, autor książek m.in. Skandal Miłosierdzia, Wiara z prawej, lewej i Bożej strony.

W godzinach przedpołudniowych ks. biskup spotkał się z grupą 100 kapłanów, a wieczorem o godz. 19.00 poprowadził spotkanie dla świeckich liderów, animatorów i członków grup kościelnych diecezji elbląskiej. Uczestnicy mogli usłyszeć m.in. o konieczności nawrócenia pastoralnego, a także o potrzebie głębszego zwrócenia uwagi na osoby nieobecne w Kościele, na ich problemy, zamknięcie. Prowadzący zachęcał do wzbudzenie w sobie postawy otwartości na oddalonych od Kościoła, bez jakiegokolwiek osądzania. Po wygłoszonej konferencji była możliwość osobistego zadawania pytań. W spotkaniu wzięło udział ponad 350 osób.

Na zakończenie, ks. Grzegorz Puchalski, rektor seminarium i przewodniczący Diecezjalnego Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji zapowiedział powstanie Szkoły Ewangelizatora w Diecezji Elbląskiej. Ruszy ona 5 marca.

DSC 0041