Jesteś tutaj: Start » Elbląg: Wakacyjna Szkoła Ewangelizacji Młodych

Elbląg: Wakacyjna Szkoła Ewangelizacji Młodych

11.07.2015 r.

IMG 8613 1024x683

Pod przewodnictwem biskupa elbląskiego Jacka Jezierskiego 9 i 16 lipca w katedrze św. Mikołaja w Elblągu modlili się uczestnicy Wakacyjnej Szkoły Ewangelizacji Młodych. W dwóch spotkaniach wzięło udział w sumie 240 osób.

Obecnie na terenie diecezji elbląskiej odpoczywają dzieci oraz młodzież gimnazjów i liceów katolickich z Zawiercia, Wielunia, Opola, Łodzi, Częstochowy, Piotrkowa Trybunalskiego, Wadowic i innych miejscowości. W tym roku odpoczynek ma nie tylko formę tzw. „wakacji z Bogiem”, ale także nietypowych rekolekcji pod hasłem „Duchowe porządki”. Wpisują się one w szerszy i całoroczny cykl wyjazdów Szkoły Ewangelizacji Młodych. Chodzi o integrację młodzieży bardziej zaangażowanej w życie Kościoła, aby zachęcić do oddolnej ewangelizacji w szkołach katolickich i uświadomić, że mogą ją prowadzić nie tylko nauczyciele, katecheci czy księża, ale sama młodzież, a nawet dzieci. Odpoczywający na terenie diecezji elbląskiej młodzi oprócz codziennej Mszy św., warsztatów, czy pracy w grupach przeżyli i przeprowadzili też konkretną formę ewangelizacji na ulicach Gdańska, Elbląga i Malborka.

Uczestnicy Wakacyjnej Szkoły Ewangelizacji Młodych uczęszczają do szkół katolickich o charakterze publicznym, które prowadzi w całej Polsce Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich. W diecezji elbląskiej funkcjonują dwie takie placówki oświatowe: w Elblągu (Szkoła Podstawowa i Gimnazjum) oraz w Bielicy k. Pasłęka (Szkoła Podstawowa).