Jesteś tutaj: Start » Elbląska Szkoła Biblijna zaprasza: "Przyjdźcie, bo już wszystko jest gotowe" (Łk 14,17)

23.10.2019 r.

1532349766 g9isla fb plus2

Elbląska Szkoła Biblijna rozpocznyna kolejny sezon. Pierwsze wykłady odbędą się w sobotę 16 listopada 2019 roku. Kolejne: 14 grudnia i 4 stycznia [aula Seminarium w Elblągu, ul. Bożego Ciała 10]. Godziny wykładów: 9.00 - 12.00.

W tym roku tematyka zajęć dotyczyć będzie wprowadzenia do ksiąg historycznych Starego Testamentu: Jozuego, Sędziów oraz 1-2 Samuela. Poza tym, kontynuowane będę tematy dotyczące Dziejów Apostolskich. W planie są również wykłady monograficzne: przypowieść o zaproszonych na ucztę (Mt 22,1-14 i Łk 14,15-24); rzeczy ostanie w Biblii - niebo, piekło, czyściec; wstęp do biblijnego języka hebrajskiego; katolicka biblistyka polska w XX w. - zarys dziejów i perspektywy.

Wykłady ciągłe poprowadzą: ks. dr Zbigniew Grochowski [UKSW Warszawa] oraz ks. dr hab. Marek Karczewski - prof. UWM; wykłady monograficzne: ks. dr Łukasz Garbacki, ks. mgr lic. Dariusz Polak, ks. dr Krzysztof Sękuła. Zajęcia ESK skierowane są do dorosłych i młodzieży starszej. Udział w nich jest bezpłatny. Wykładowcy zapraszają do udziału w wykładach słowami Pisma Świętego: "Przyjdźcie, bo już wszystko jest gotowe" (Łk 14,17). Na zdjęciu: koliber i pszczoły razem u wodopoju.