Jesteś tutaj: Start » Elbląg: Rekolekcje dla dorosłych "Dotknij miłosierdzia"

Elbląg: Rekolekcje dla dorosłych "Dotknij miłosierdzia"

20.11.2015 r.

6c015227b7aae150fe5b68a596b3

Równolegle z rekolekcjami dla młodzieży, zorganizowane zostały wzorem lat ubiegłych w hali sportowej CSB w Elbuląg, rekolekcje dla dorosłych „Dotknij miłosierdzia” (17-19 listopada). W tym swoistym preludium przed Nadzwyczajnym Jubileuszem Miłosierdzia, ogłoszonym ptrzez papieża Franciszka, wzięło udział ponad 800 osób z diecezji elbląskiej i z poza niej (foto: Gość Elbląski, Agata Bruchwald).

Rekolekcje poprowadził Jude Antoine – święcki misjonarz katolicki pochodzący z Malezji, który podróżuje po świecie głosząc słowo Boże, opowiadając o swoim doświadczeniu wiary poprzez składane świadectwo. Na zaproszenie diecezjalnego Zespołu ds. nowej ewangelizacji, malezyjski charyzmatyk już po raz trzeci odwiedził Elbląg. Tegoroczne przesłanie skupiało się, zgodnie z hasłem rekolekcyjnych spotkań, na przypomnieniu prawdy o Bożym Miłosierdziu. Szczególny nacisk położony został na temat ojcostwa, jego kryzysu we współczesnym świecie, zranień i problemów z tym związanych, a także możliwości uzdrowienia wewnętrznego poprzez sakramenty i modlitwę.

W rekolekcjach oprócz osób dorosłych uczestniczyła także młodzież oraz klerycy Elbląskiego Seminarium Duchownego. Zwieńczeniem duchowych ćwiczeń była Msza św., której przewodniczył biskup elbląski Jacek Jezierski.