Jesteś tutaj: Start » Elbląg: Otwarcie diecezjalnego etapu Synodu Biskupów [17 października 2021]

Elbląg: Otwarcie diecezjalnego etapu Synodu Biskupów [17 października 2021]

17.10.2021 r.

ResizedImage600338 logo synod

W niedzielę 17 października 2021 r. o godz. 18.00 w katedrze św. Mikołaja w Elblągu ks. bp Jacek Jezierski otworzył diecezjalny etap - ogłoszonego przez papieża Franciszka - Synodu Biskupów "Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja". Inauguracja prac synodu miała miejsce tydzień temu w Rzymie (9-10 października br.). W wygłoszonym kazaniu biskup elbląski przypomniał, że diecezjalna faza synodu ma posiadać charakter szerokiej konsultacji i będzie trwać przez kilka najbliższych miesięcy. - Każdy może zgłosić swoje wotum, swój sąd. Jest to więc próba diagnozy w życiu Kościoła, ale też i odpowiedzi na pytanie, co współcześnie powinno być dominantą w życiu i działaniu Kościoła w zmieniającym się i skomplikowanym świecie - mówił bp Jezierski.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy za dzieło synodalne (zob. Vademecum synodu):

Stajemy przed Tobą, Duchu Święty,
zgromadzeni w Imię Twoje.

Z Tobą jedynie, który nas prowadzisz;
zamieszkaj w naszych sercach,
naucz nas drogi, którą mamy iść
i jak mamy nią podążać.

Jesteśmi słabi i grzeszni,nie dozwól, abyśmy wprowadzali nieład.
Nie pozwól, by niewiedza sprowadziła nas na niewłaściwą drogę,
albo stronniczość wpływała na nasze działania.

Niech w Tobie odnajdziemy naszą jedność,
abyśmy mogli razem podążać do życia wiecznego,
i abyśmy nie zbaczali z drogi prawdy
i tego, co jest słuszne.