Jesteś tutaj: Start » Dzień dziecka utraconego w Elblągu [15 października 2017]

Dzień dziecka utraconego w Elblągu [15 października 2017]

10.10.2017 r.

articulos 2

W Polsce 15 października wspominamy Dzieci Utracone. Jest to wyjątkowy dzień dla kilkudziesięciu tysięcy rodziców, których spotkała największa tragedia utraty dziecka. Pomimo wielkiego dramatu przeżywanego głęboko przez osieroconych rodziców, ich problem i doświadczenie wydają się być często niezauważone, a śmierć dzieci stanowi swoisty temat tabu wśród społeczeństwa. Właśnie dlatego jako ludzie, a tym bardziej jako chrześcijanie, pragniemy być razem i iść razem dalej.

Wydział Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Elbląskiej zaprasza tego dnia do udziału w Mszy św. [godz. 18.00], która sprawowana będzie w kościele bł. Franciszki Siedliskiej w Elblągu w intencji rodzin, małżeństw oraz samotnych matek, które utraciły swoje dziecko przed narodzeniem.